הרמת עפעפיים עם או בלי הסרת עודפי עור ושומן

ניתוח תיקון צניחת עפעפיים ובלפרופלסטיה: הדרך לשיפור הראייה ומראה הפנים

ניתוח הרמת עפעפיים, הוא הליך שיכול לשפר את שדה הראייה שלך ולשפר את האסתטיקה של העיניים והפנים. ד"ר ינון שפירא, מנתח אוקולופלסטיקאי מיומן ומוסמך, מציע הבנה מעמיקה של ההליך המורכב הזה, תוך שימוש בגישה מותאמת אישית כדי לעזור למטופלים להחזיר לעצמם שדה ראייה מלא ומראה צעיר יותר.

לפני הניתוח - עפעף ימני עליון מעט נפול. את המטופלת הטרידה חוסר סימטריה במפתח העפעפיים
לאחר הניתוח להרמת עפעף ימני עליון - שיפור משמעותי בסימטריה של מפתח העפעפיים

מה הוא ניתוח בלפרופלסטיה ותיקון צניחת עפעפיים (הרמת עפעפיים)?

העיניים שלנו הן החלונות לעולם, אך לאורך זמן, תהליך ההזדקנות הטבעי, נטיות גנטיות וגורמים סביבתיים עלולים להוביל לצניחת עפעפיים (פטוזיס) עם או בלי עודפי עור ובלט שומן. כאשר העפעפיים צונחים, הם עלולים לחסום את הראייה או לשוות לפנים מראה מבוגר או עייף. ניתוח הרמת עפעפיים הוא הליך כירורגי שנועד לתקן את הבעיות הללו, להחזיר את התפקוד והאסתטיקה לעיניים.

ניתוח זה יכול לכלול שילוב של הסרה מדויקת של עודפי עור (בלפרופלסטיה), שרירים ולעיתים שומן מהעפעפיים העליונים או התחתונים, באופן המותאם אישית לכל מטופל. המטרה היא ליצור מראה ערני וצעיר יותר, תוך שיפור פוטנציאלי של שדות ראייה שנחסמו על ידי עור העפעף הנפול.

הליך ניתוח בלפרופלסטיה והרמת עפעפיים

הגישה של ד"ר שפירא לניתוח בלפרופלסיה והרמת עפעפיים מותאמת באופן אישי, תוך התחשבות באנטומיה האישית, המטרות הייחודיות והבריאות הכללית של כל מטופל. לפני ההליך, ד"ר שפירא יערוך הערכה יסודית של העפעפיים שלך ושל בריאות העיניים הכללית שלך כדי להבטיח שאתה מועמד טוב לניתוח וכדי להתאים את ההליך והגישה הניתוחית.

ניתן לבצע בלפרופלסטיה בעפעפיים העליונים, העפעפיים התחתונים או שניהם. הניתוח אורך בדרך כלל שעה עד שעתיים והוא בדרך כלל במוצע בהרדמה מקומית. במהלך הליך בלפרופלסטיה, מבוצעים חתכים מדויקים בקפל של העפעף העליון או ממש מתחת לקו הריסים בעפעף התחתון, מה שמבטיח שכל צלקת תהיה מוסתרת ביעילות. לאחר מכן מסירים או ממקמים את עודפי העור והשומן, והחתכים נסגרים בתפרים עדינים. במידה ויש צורך לתקן גם צניחה של כל העפעף (ולא רק עור ושומן), נוסף להליך גם תיקון של השריר שאחראי על הרמת העפעף ופתיחת העין. הגישה הניתוחית והיקף ההליך מותאם לפי נתוני הבדיקה המקיפה והמקיפה של העיניים והראייה, הנתונים האסתטיים של המראה, ורצון המטופל. 

החלמה ותוצאות

ההחלמה לאחר הניתוח משתנה בין אנשים. בדרך כלל, הנפיחות והחבורות הראשוניות חולפות תוך שבוע עד שבועיים. קומפרסים קרים, הרמת ראש ותרופות מסוימות יכולים לעזור לנהל אי נוחות ולקדם ריפוי. ד"ר שפירא יספק הנחיות מקיפות לטיפול לאחר הניתוח  ויהיה זמין לענות על כל שאלה או חשש שתהיה לך במהלך ההחלמה.

תוצאות בלפרופלסטיה הן בדרך כלל ארוכות טווח. המטופלים יכולים לצפות למראה רענן ועירני, עם עיניים שנראות צעירות באופן טבעי. אם ההליך בוצע כדי לשפר את הראייה שנחסמה על ידי צניחת עפעפיים, התוצאות יכולות להיות משנות חיים, ולאפשר למטופלים לראות את העולם בצורה ברורה יותר.

Call Now Button
×